Sektörde 20. yılımız!

Alarm sistemlerinin çalışma prensibinde; istenilen özelliğin sensörlere bağlı olmasıyla birlikte sensörlerden alınan sinyalin alarm izleme merkezine gönderilmesiyle siren sistemini devreye sokması bulunmaktadır. Bu sistemler yangın alarm, hırsızlık alarm ve gaz kaçağı alarm durumları için devreye sokulan sistemlerdir.

Karasal Telefon Hatlı

Alarm sistemlerinde kullanılan telefon arama modülü ile sistem alarm durumuna geçtiğinde haber alma merkezine karasal hat üzerinden bilgi gönderilmektedir. Bunun için telefon tanımlaması yapılması gerekmektedir. Sistem alarm moduna geçtiğinde tanımlanan telefon numarasını arar.

GPRS Arama Modüllü

Alarm sistemlerinde kullanılan telefon arama modülü ile alarm durumundayken karasal hat üzerine bilgi gönderildiği gibi GPRS- Gsm arama modülüne sahip modellerde Gsm üzerinden cep telefonuna da gönderilmektedir. Bu sisteme tanımlanan cep telefonu numaraları sırayla aranabildiği gibi aynı anda da aranabilmektedir.

Mobil Uygulama

Alarm sistemlerinin mobil uygulamaları; dilediğiniz yerden alarm sisteminizi kontrol etmenize ve görüntüleri canlı veya kayıttan izlemenize olanak sağlar. Uygulama sayesinde cep telefonunuz ile dilediğiniz zaman güvenlik sisteminize erişim sağlayıp yönetebilirsiniz.

Yangın Sensörü

Yangın sensörü sisteminde ısı dedektörü ve duman dedektörü bulunmaktadır. Dedektörlerin aşırı dumanı, ısıyı ya da ışığı algılaması sonucu izleme merkezine haber göndermesiyle alarm sesi uyarı verir. Bu sistemle birlikte sigara izmariti sonucu, ya da fişte unutulan ısıl aletler sebebiyle çıkan yangınlarda duruma kısa sürede müdahale edilmesi sağlanmaktadır.

WhatsApp İle İletişim